Denna förfrågan gäller Kretslopp och vattens behov av löpande leverans av natriumhypoklorit [NaClO] i bulk för beredning av dricksvatten. Koncentration: 150 g klor/liter. Natriumhypoklorit används för desinfektion i beredning av dricksvatten på Alelyckans och Lackarebäcks vattenverk.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24962000 Vattenreningskemikalier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen