2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kv. Persikan 6: DE 34 Slutstädning
Beskrivning: Stockholmshem uppför inom kvarteret Persikan 6 (tidigare 5) på Södermalm i Stockholm flerbostadshus med 151 lägenheter och förskola, livsmedelsaffär, mindre lokaler samt garage. Total BTA är ca 24 000 m2 fördelat på ca 11 200 m2 BOA respektive ca 5400 m2 LOA. Denna entreprenad omfattar slutstädning.
Intern identifierare: SHEM 2025/911
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211300 Byggnation av bostäder
Ytterligare klassificering (cpv): 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Kv. Persikan 6: DE 34 Slutstädning