Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Total RNA Sequencing and DNA Sequencing as a Service
The Department of medical science, Transplantation and regenerative medicine, intends to purchase RNA-sequencing (RNA-seq) and DNA methylation sequencing (RRBS) as a service according to specification.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 450 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71900000 Laboratorietjänster, 73111000 Forskningslaboratorietjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
The Department of medical science, transplantation and regenerative medicine, intends to purchase RNA-sequencing (RNA-seq) and DNA methylation sequencing (RRBS) as a service according to specification.