2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hållbarhetskonsult
Beskrivning: Upphandlingen avser inhyrning av en hållbarhetskonsult på motsvarande 80% av en heltidstjänst per vecka, i genomsnitt. Hållbarhetskonsulten ska arbeta med hållbarhetsfrågor inom SVOA för en tidsbegränsad period.
Intern identifierare: 25SVOA957
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall, 90700000 Miljötjänster, 90710000 Miljöledning, 90713000 Miljörådgivning, 90714000 Miljörevision, 90714500 Miljökvalitetskontroll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Hållbarhetskonsult