567109-2019 - ResultatSverige-Malmö: Teknisk besiktning och provning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende fuktsakkunningtjänster
Referensnummer: 19/75
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för utförande av fuktsakkunigtjänster främst i samband med MKB:s
Nyproduktion av flerbostadshus.
MKB avser att teckna ramavtal med fem (5) ramavtalskonsulter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner, 90731100 Hantering av luftkvalitet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen