567110-2019 - ResultatSverige-Vetlanda: Banktjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Banktjänster
Referensnummer: UH-2019-58
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66110000 Banktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Vetlanda kommun inbjuder att lämna anbud avseende koncernkontosystem och andra finansiella tjänster för Vetlanda kommun inklusive bolagen och Höglandets räddningstjänstförbund.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen