2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elektrikertjänster
Beskrivning: Med Elektrikertjänster avses i denna upphandling ett utbud av tjänster och produkter för att täcka behovet i samband med löpande elarbeten i samband med underhållsarbeten, nybyggnation, ombyggnationer och lokalanpassningar samt mindre entreprenader inom beställarens fastighetsbestånd. Även underhåll och utbyte av armaturer samt i förekommande fall synanpassning. I ramavtalet/kontrakten ingår planerade och oplanerade arbeten. Arbetena utförs ofta i lokaler med pågående verksamhet.
Intern identifierare: 2023-00133IN
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000