Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Antal månader: 36
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
Ramavtalet ska vara giltigt i tre år från och med tidpunkten för avtalets undertecknande. B har därefter rätt, men inte skyldighet, att förlänga ramavtalsperioden på i övrigt oförändrade villkor i upp till tre år (2+1). Förlängning kan ske vid flera tillfällen men ramavtalstiden kan sammantaget uppgå till högst sex år.