567185-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Delar till lätta skjutvapen
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Varor
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Batteribyte på rödpunktsikte
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Batteribyte på rödpunktsikten (mfg: Aimpoint)
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
35341000 Delar till lätta skjutvapen, 35341000 Delar till lätta skjutvapen
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 4 465 200,00 SEK
exkl. moms