Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kostdatasystem
Referensnummer: 20/98
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212451 Programvaruutvecklingstjänster för affärsresursplanering
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Kungsbacka kommun med ett kostdatasystem som ska hantera kommunens kostplanering. Verktyget ska hjälpa kommunens verksamheter att säkerställa närings- och prisberäknade matsedlar och effektiv produktion.
Även införande, utbildning, migrering av data från befintligt system samt support och underhåll av offererat system ingår.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48451000 Programvara för affärsresursplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen