2. Förfarande
Förfarande
Titel: Datorer, skärmar, tillbehör och reparation
Beskrivning: Upphandlingen avser leverans av datorer, skärmar, dockstationer, fodral, hörlurar och andra tillbehör samt tillhörande tjänster så som till exempel konfiguration av datorer.
Intern identifierare: KS 2024/285
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel, 30213100 Bärbara datorer, 30213300 Stationär dator, 30237270 Datorväskor, 30237400 Tillbehör för datainmatning, 50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Upphandlingsunderlag