567342-2018 - ResultatSverige-Tyresö: Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnad av skola och hall, Fornuddens skola, Tyresö
Referensnummer: 2018/KSUH 0093
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnation av skola och gymnastikhall
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 45212222 Byggnation av gymnastiksal, 45236000 Markanläggning, 45262300 Betongarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332000 VA- och dräneringsarbeten, 45343230 Installation av sprinklersystem, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45432000 Golvläggning och -beläggning samt tapetsering, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen