567356-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöröjning – Barmarksrenhållning och vinterväghållning i stadsdelarna enskede-årsta-vantör
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBarmarksrenhållning och vinterväghållning i stadsdelarna enskede-årsta-vantör
BeskrivningUpphandlingen avser barmarksrenhållning och vinterväghållning i stadsdelarna enskede-årsta-vantör. Uppdraget omfattar i huvudsak följande delar: * Städning * Tömning av skräpkorgar * Omhändertagande av skräp och föremål * Snöröjning * Kompletteringsröjning * Halkbekämpning * Snöröjning och halkbekämpning av särskilda GCM-ytor
Intern identifierareT2023-03144
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 90610000 Gaturenhållning och gatsopning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareBarmarksrenhållning och vinterväghållning i stadsdelarna enskede-årsta-vantör