Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan till leverantörspresentation - analgesiapparater/lustgasmixrar
Referensnummer: 2022-O000197
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Skåne orienterar sig inför en eventuell upphandling av analgesiapparater/lustgasmixrar och vill bjuda i intresserade leverantörer till en leverantörspresentation av sin utrustning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33157100 Masker för inhalation av medicinska gaser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen