56737-2022 - PlaneringSverige-Gävle: Röntgenapparatur
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Konventionell röntgenutrustning (Multilab, skelett och lunglab)
Referensnummer: RS 2022/53
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111000 Röntgenapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg avser med denna RFI få information vad som finns på marknaden inom Konventionell röntgen (multilab, skelett och lunglab)
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33111200 Röntgenlaboratorier, 33124200 Röntgendiagnostisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen