Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Upphandling tjänstedräkt.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kodSE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Kriminalvården med organisationsnummer 202100-0225 inbjuder Er härmed att lämna anbud avseende ramavtal för anskaffning/återanskaffning av Kriminalvårdens Tjänstedräkt.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18110000 Arbetskläder för män, 18222100 Kostymer, dräkter
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.