567387-2018 - ÄndringSverige-Helsingborg: Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drottninghög Regementsvägen Bostäder
Referensnummer: 18/77
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Helsingborgshem söker en totalentreprenör för rivning av delar av Grönkullagatan 1, 3, 7 samt uppförande av 198 st. hyresrätter - flerbostadshus och radhus, ett antal lokaler, bostadskomplement samt markmiljö.
Detaljerade uppgifter angående entreprenadens omfattningen framgår av förfrågningsunderlaget i sin helhet