567399-2020 - ResultatSverige-KUNGSBACKA: Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster
Referensnummer: 20/24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser tillhandahållande av yrkesrevisionell expertis som stöd till förtroendevalda revisorer i genomförandet av kommunens revision. Revisionen ska utgå ifrån en helhetssyn av den kommunala verksamheten. Experterna ska ha förmåga att kunna såväl objektivt utvärdera som bidra till utvecklingen av verksamheten. Målsättningen är att revisionsinsatsen ska omfatta alla kommunens verksamhetsområden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79212000 Revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen