Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Specialistkonsult inom statlig redovisning och finansiering
Referensnummer: EBM2020-805
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att tillgodose Ekobrottsmyndighetens behov av och tillgång till specialistkonsulter inom statlig redovisning och finansiering.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79211000 Redovisning, 79212000 Revision, 79212100 Finansiell revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen