567517-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Undervisning och utbildning – Musikskoleutförare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMusikskoleutförare
BeskrivningUpphandlingen avser musikundervisning avseende instrumental- och vokalundervisning, ensemble- och orkesterspel, och förberedande undervisning i grupp. Musikundervisning tillhandahålls i form av ämneskurser enligt vad som framgår av upphandlingsdokumenten. För att skapa ett brett utbud med stor valfrihet inom kultur-och fritid har kommunen valt i denna upphandling att ingå ramavtal med samtliga leverantörer som uppfyller ställda krav i enlighet med vad som framgår i upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92249:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 80340000 Speciella undervisningstjänster, 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster