567554-2019 - Frivillig förhandsinsynSverige-Södertälje: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2019-2012 Bioteknik för avfallsutrymmen
Referensnummer: TI 2019-2012
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Telge Fastigheter AB har, efter denna frivilliga förhandsinsyn, för avsikt att ingå avtal med Bioteria Thecnologies AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90700000 Miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vi avser utrusta våra avfallsutrymmen, fettavskiljare, storköksventilation mm med Bioteria´s bioteknik.