2. Förfarande
Förfarande
Titel: Servicearbeten och mindre entreprenader - Sanering
Beskrivning: Upphandlingen avser Ramavtal gällande sanering med tre delområden: Fukt- och mögelsanering, Asbestsanering och Brandsanering. Med ramavtalen som grund kommer avrop att göras för varje uppdrag, där omfattning och övriga förutsättningar preciseras.
Intern identifierare: N050U25-7
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90920000 Sanering av anläggningar
Ytterligare klassificering (cpv): 45262660 Asbestsaneringsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Fukt- och mögelsanering
Beskrivning: Fukt- och mögelsanering
Intern identifierare: Fukt- och mögelsanering
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Asbestsanering
Beskrivning: Asbestsanering
Intern identifierare: Asbestsanering
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Brandsanering
Beskrivning: Brandsanering
Intern identifierare: Brandsanering