567627-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Sundsvall: Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Komfort- och anläggningskyla
Referensnummer: UH-2019-372
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sundsvalls kommun upphandlar service av köks, komfort- och anläggningskyla.
I uppdraget ingår huvudsakligen akuta reparationer/service/årliga kontroller av kylinstallationer/kylanläggningar. Uppdragen tilldelas löpande med felanmälan/beställning från Drakfastigheter. I uppdraget ingår också reservdelshållning i eget reservdelslager eller en komplett reservkompressor/pump.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Pris, löpande arbeten
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Köldmediakontoll- köldmedelrapport- miljökontoret.
Del nr: 2
Ackrediteringsavgift
Del nr: 3