567715-2023 - ResultatSverige-Karlskrona: Läggning av solcellsplattor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Solcellsanläggningar (dynamiskt inköpssystem DIS)
Referensnummer: KS2022/43020 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45261215 Läggning av solcellsplattor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlande myndigheter
Karlskrona kommun org nr 212000-0829 och Kruthusen Företagsfastigheter AB 556052-0438.
Myndigheterna benämns Beställarna i dokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09331000 Solcellsplattor, 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen