Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss: Desinfektions- och hygienprodukter SLL 730 Tillägg
Referensnummer: FSN 2021-0413
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 24455000 Desinfektionsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna externa remiss är att ge leverantörer möjlighet att skriftligen inkomma med frågor och synpunkter på utkast av kravspecifikation och hållbarhetsbilaga för att kommande tilläggsupphandling av Desinfektions- och hygienprodukter, SLL730.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33700000 Hygienartiklar, 33711500 Hudvårdsprodukter, 33711900 Tvål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Den kommande tilläggsupphandlingen omfattar ett (1) avtalsområde och består av:
Desinfektionsmedel
Hudvårdsmedel
Hygienprodukter
Övriga produkter