567766-2021 - PlaneringSverige-Vänersborg: Apparatur för hjärtstimulering
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pacemaker/ICD, ILR, tillbehör och förbrukning EXTERN REMISS
Referensnummer: 21/257
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33182200 Apparatur för hjärtstimulering
II.1.4.
Kort beskrivning
EXTERN REMISS som omfattar Kravspecifikation IT inför upphandling av Pacemaker/ICD, ILR, tillbehör och förbrukning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33182000 Apparatur för understöd av hjärtfunktioner, 33182210 Pacemaker, 33182240 Delar och tillbehör till pacemakrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Extern remiss - IT-kravspecifikation Pacemaker/ICD, ILR, tillbehör och förbrukning