Huvudsaklig CPV-kod 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller tillsyn, skötsel, felavhjälpande underhåll samt mindre anläggningsjobb under barmarksperiod och snöperiod av utvändiga markytor inom Täby kommuns och Täby fastighets AB:s fastighetsbestånd. I entreprenaden ingår även jour och beredskap.