567792-2020 - ÄndringSverige-Umeå: Tolktjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Språktolktjänst
Referensnummer: HSN 739-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser förmedling av tolkar för språktolkning genom telefon-, video- och kontakttolkning till regionens verksamheter och leverantörer som ingår i Region Västerbottens valfrihetssystem.