567876-2020 - Frivillig förhandsinsynSverige-SÖDERTÄLJE: Programrelaterade tjänster
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2019-2126 - Service- och underhåll av EG
Referensnummer: TI 2019-2126
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72260000 Programrelaterade tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal för användarsupport, underhåll och support avseende systemet EG. Tjänsten kan av tekniska skäl endast tillhandahållas och utföras av en viss leverantör. (LOU 6 kap. 14§ punkt 2)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72267000 Underhåll och reparation av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen