567900-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Analystjänster – Konsultstöd till Luftstötvågsanalys för Skyddsrum
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsultstöd till Luftstötvågsanalys för Skyddsrum
BeskrivningMyndigheten för civilt försvar upphandlar konsultstöd för luftstötsvågsanalys för skyddsrum. Uppdraget avseende luftstötvågsanalys omfattar kvalificerat konsultstöd inom luftstötvågsanalys och impulsbelastade konstruktioner samt framtagande och vidareutveckling av grundläggande dokumentation inom området. Arbetet ska utgöra underlag för teknisk utveckling, stöddokument och normgivning inom skyddsrumsverksamheten.
Intern identifierare26/226
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71620000 Analystjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000