2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lättvårdsambulanser
Beskrivning: Upphandlingen omfattar köp av fyra (4) enkelbemannade ambulansfordon av typ B, så kallade lättvårdsambulanser, inkl. tillkommande bår-, vård- och kommunikationsutrustningar, dokumentation och utbildning i enlighet med de uppgifter som framgår av upphandlingsdokumentationen. Dessutom ingår optioner om köp av byggmöten för avrop inom ett (1) år från avtalets tecknande, tillkommande vård- och säkerhetsutrustningar, fördjupad användarutbildning för högst fem (5) av Kundens expertanvändare samt avtal om underhåll och service av levererade fordon, samtliga för avrop inom fyra (4) år från avtalets ikraftträdande.
Intern identifierare: RB2024-0454
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34114121 Ambulanser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen omfattar köp av fyra (4) enkelbemannade ambulansfordon av typ B, så kallade lättvårdsambulanser, inkl. tillkommande bår-, vård- och kommunikationsutrustningar, dokumentation och utbildning i enlighet med upphandlingsdokumentationen. Dessutom ingår optioner om köp av byggmöten för avrop inom ett (1) år från avtalets tecknande, tillkommande vård- och säkerhetsutrustningar, fördjupad användarutbildning för högst fem (5) av Kundens expertanvändare samt avtal om underhåll och service av levererade fordon, samtliga för avrop inom fyra (4) år från avtalets ikraftträdande.
Intern identifierare: Lättvårdsambulanser