Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
BF 2023/1155-2.5.1.1 Verksamhetsanalys
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Syfte med upphandlingen är att med hjälp av en extern konsult sammanställa en analys med eventuella förslag till förändringar av verksamheten ”transportenheten” inom Luleå kommuns stadsbyggnadsförvaltning. Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: Dynamiskt inköpssystem (DIS) konsulter 31190, 1. Verksamhetsutveckling
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen