567993-2025 - Resultat
Sverige – Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror – Ramavtal - Brand- och riskkonsulter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Brand- och riskkonsulter
Beskrivning: Ramavtalet omfattar beställarens samlade behov av konsulttjänster inom brand och risk. Ramavtalet kommer att användas både i små och stora byggprojekt samt i den löpande fastighetsförvaltningen. Uppdrag kan avse ett eller flera skeden såsom förstudie, programhandling, systemhandling och/eller i byggproduktion. Merparten av avropen kommer att vara uppdrag inom ombyggnationer, nybyggnationer, mindre hyresgästanpassningar och tillbyggnationer.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109997:Lot:1