567994-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Halmstad: Byggnadsmaterial
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bygg- och trävaror
Referensnummer: KS 2018/00768
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44111000 Byggnadsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal för successiva avrop av kommunens samlade behov av bygg- och trävaror
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål, 44110000 Konstruktionsmaterial, 44140000 Byggmaterialrelaterade produkter, 44190000 Diverse byggmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä, 44220000 Inredningssnickerier, 44221000 Fönster, dörrar och liknande föremål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen