568017-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: System för spänningsreglering
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nätstationer
Referensnummer: VD0000-9700043
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31161900 System för spänningsreglering
II.1.4.
Kort beskrivning
-
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31172000 Spänningstransformatorer, 45315500 Medelspänningsanläggningar, 65000000 El-, vatten- och energiverk, 65310000 Eldistribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen