568031-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöröjning – Snöröjning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSnöröjning
BeskrivningSnöröjning åt AB Svenljunga Bostäder och Svenljunga Verksamhetslokaler AB på bolagens fastigheter belägna utanför Svenljunga tätort. Både maskinröjning, sandning och handskottning ingår. Berörda fastigheter ligger i orterna Mjöbäck, Överlida, Holsljunga, Mårdaklev, Östra Frölunda, Sexdrega och Hillared.
Intern identifierare24/52
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000