568065-2024 - Resultat
Sverige – Hotelltjänster – Hotellrum inklusive frukost
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHotellrum inklusive frukost
BeskrivningFörsvarsmakten avser att, för Försvarsmaktens och FMVs räkning, upphandla ramavtal för tjänsten hotellrum inklusive frukost för att ersätta befintliga avtal som löper ut 2023-12-31. Hotell upphandlas per ort och på de destinationer som är mest frekventa för de båda myndigheterna.
Föregående meddelande3471-2023
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55100000 Hotelltjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89863:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 55110000 Hotellinkvartering