2. Förfarande
Förfarande
Titel: Maskintjänster
Beskrivning: Denna upphandling omfattar maskintjänster och förartjänster gällande entreprenadmaskiner (exempelvis hjullastare, dumprar, bandschaktare och lastmaskiner inom entreprenadområdet.
Intern identifierare: 2025/768-VMKF
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98300000 Diverse tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon, 34144710 Hjullastare, 42415310 Fordon utan förare, 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Allmän del
Beskrivning: Denna upphandling omfattar maskintjänster och förartjänster gällande entreprenadmaskiner (exempelvis hjullastare, dumprar, lastmaskiner och bandschaktare) inom entreprenadområdet i enlighet med beskrivningar i detta upphandlingsdokument.
Intern identifierare: 1825673-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Egenförsäkran
Intern identifierare: 1823020-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Sanningsförsäkran och kvalificeringskrav
Intern identifierare: 1823021-2