SLL har för avsikt att för Karolinska Universitetssjukhusets räkning upphandla navigationsutrustning för ortopedisk rygg-, tumör- och traumakirurgi. Navigationsutrustningen kommer att användas på Karolinska Universitetssjukhusets ortopediska och traumarelaterade operationsavdelningar av läkarna inom respektive patientflöde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen