568169-2018 - ResultatSverige-Ludvika: Eldistribution och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El-leveranser 2018
Referensnummer: GNU 2018/119
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av förnybar elkraft för Ludvika kommun, Säters kommun och Gagnefs kommun samt 5 kommunala bolag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Ludvika och WBAB
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Säter
Del nr: 2
Gagnef
Del nr: 3