Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elmateriel
Referensnummer: UPPH2018-0293
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31681410 Elmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser leverans av elmateriel, för successiva leve-ranser, till Region Uppsalas verksamhet
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31210000 Elektrisk utrustning för till- och frånslagning eller skydd av elektriska kretsar, 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31681000 Eltillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen