56820-2019 - PlaneringSverige-Skellefteå: Byggnation av byggnader med flera funktioner
Meddelande om upphandlarprofil
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggentreprenader för utförande 2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211350 Byggnation av byggnader med flera funktioner
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattningen avser de varierande byggentreprenader Skelleftebo avser att under år 2018 upphandla. Skelleftebo avser att under året kontinuerligt upphandla delar av den totala omfattningen. Entreprenadform: ABT 06. Upphandlingsform: Förhandlat förfarande.
Omfattning, kravställning samt upphandlings -och leveranstidpunkter anges i respektive delupphandlings upphandlingsdokument.