2. Förfarande
Förfarande
Titel: FK av DIS- miljöövervakning
Beskrivning: Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: Tekniska konsulter 14270, Miljötekniska utredningar. Nacka kommun vill upphandla tjänsten att kunna ta vattenprover runt om i kommunens sjöar och sen skicka dom på analys.
Intern identifierare: NTN-2024-00079
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: FK av DIS- miljöövervakning