2. Förfarande
Förfarande
Titel: Prenumerationstjänster för tidskrifter
Beskrivning: Lunds universitet avser att upphandla prenumerationstjänster. Upphandlingens mål är att erhålla en leverantör som ska fungera som agent mellan Lunds universitet och förlag/utgivare gällande förmedling av enstaka prenumerationer och paket på svenska och utländska tidningar, tidskrifter samt seriella publikationer i både tryckt och elektronisk form, nedan kallat prenumerationer, samt att hantera alla kontakter med förlag/utgivare. Leverantören ska tillhandahålla prenumerationer på tidskrifter och andra seriella publikationer inom samtliga vetenskapsområden oavsett ursprungsland eller språkområde
Intern identifierare: V2024/1476
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79980000 Prenumerationstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: lunds universitet avser att upphandla prenumerationstjänster. Upphandlingens mål är att erhålla en leverantör som ska fungera som agent mellan Köparen och förlag/utgivare gällande förmedling av enstaka prenumerationer på svenska och utländska tidningar och tidskrifter i tryckt och elektronisk form, nedan kallat prenumerationer, och att hantera alla kontakter med förlag/utgivare.
Intern identifierare: Prenumerationstjänster för tidskrifter