568397-2019 - PlaneringSverige-Stockholm: Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI/Hearing inför upphandling av Dentala förbrukningsmaterial
Referensnummer: FTV1910-0425
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Folktandvården Stockholms läns AB inbjuder till RFI/hearing kopplat till tidigare upphandlingsdokumentation inför ny upphandling av dentala förbrukningsmaterial.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI/hearing kopplat till tidigare upphandlingsdokumentation inför ny upphandling av dentala förbrukningsmaterial.