568399-2021 - ResultatSverige-Uppsala: Hjälpmedel för funktionshindrade personer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hygienhjälpmedel
Referensnummer: KSN-2021-01087
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer - EA13
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av hygienhjälpmedel inkluderar tex badbrädor, duschpallar och -stolar, toalettförhöjare och hygienstolar inklusive tillbehör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33196100 Hjälpmedel för äldre personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av hygienhjälpmedel inkluderar tex badbrädor, duschpallar och -stolar, toalettförhöjare och hygienstolar.