Denna upphandling avser ett UHPLC-MS/MS system för leverans till Laboratoriemedicinska kliniken, område specialiserad vård med placering på Universitetssjukhuset Örebro.
Upphandlingen omfattar även option på ytterligare tre mjukvarulicenser för utvärdering samt option på serviceavtal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48461000 Programvara för analys eller forskning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen