568455-2025 - Resultat
Sverige – Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster – Inventering och besiktning av stora rovdjur med tillhörande tjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelInventering och besiktning av stora rovdjur med tillhörande tjänster
BeskrivningLänsstyrelsen inbjuder till anbudslämning i upphandling gällande inventering med tillhörande tjänster av stora rovdjur samt besiktning av rovdjursrivna tamdjur med tillhörande tjänster.
Intern identifierare218-20504-2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 77400000 Zoologiska tjänster, 77500000 Boskapsskötsel, 77600000 Jakttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titelgenerellt
BeskrivningUpphandlingen omfattar inventering med tillhörande tjänster av stora rovdjur samt besiktning av rovdjursrivna tamdjur med tillhörande tjänster.
Intern identifierare1703553
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 1 - Inventering av stora rovdjur
BeskrivningDelområdet omfattar inventering med tillhörande tjänster av stora rovdjur.
Intern identifierare1703622
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde 2 - Besiktning
BeskrivningDelområdet omfattar besiktning av rovdjursrivna tamdjur med tillhörande tjänster.
Intern identifierare1703623