Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grönsaksleverantör Hälsingland, Älvkarleby och Region Gävleborgs folkhögskolor
Referensnummer: 11448
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Grönsaksleverantör till Bollnäs kommun, Hudiksvalls kommun, Ljusdals kommun, Nordanstigs kommun, Ovanåkers kommun, Söderhamns kommun, Älvkarleby kommun, Forsa folkhögskola och Bollnäs folkhögskola från september 2021.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15310000 Potatis och potatisprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen