56853-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Vägtransporter
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttjänster anläggningsboende
Referensnummer: 3.2.1-2018-3505
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Flyttjänsten omfattar flytt från och mellan Migrationsverkets anläggningsboenden. Migrationsverket har boenden över hela landet och står inför en avvecklingsperiod som innebär att avrop av flyttjänster kommer att bli nödvändiga. Tjänsten innebär flytt till återvinningsstation, lager eller annan bostad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63712000 Kringtjänster för vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen